Kredyt gotówkowy może zaciągnąć każda dorosła osoba posiadająca zdolność kredytową. Jak poznać ranking ofert kredytowych?

Ranking kredytów gotówkowych

Jeśli chcemy poznać aktualny ranking kredytów gotówkowych, warto skorzystać z kalkulatora kredytowego, który wyszuka dla nas najlepsze oferty danych banków. Na początku zazwyczaj należy podać dane odnośnie dochodów i sytuacji rodzinnej, co pozwoli oszacować wstępną zdolność do zaciągnięcia zobowiązania. Ranking wyliczy ratę zależną od określonego banku i dopasuje oferty do potrzeb klienta. Ponadto, możliwe jest porównanie parametrów, co jest szybkim i skutecznym sposobem na wybranie najlepszej oferty.

Zalety rankingu

Zaletą takiego rankingu jest z pewnością fakt, że bardzo szybko porównamy oferty nawet kilkunastu banków. To umożliwi poznanie propozycji rynkowych, a także oszczędzenie czasu i pieniędzy. Pamiętajmy, że roczna stopa oprocentowania (RRSO) kredytu gotówkowego może się różnić nawet o 20% w zależności od oferty banku. Można także skorzystać ze wsparcia konsultanta, a takie narzędzie w żaden sposób nie wpłynie na naszą zdolność kredytową. Podanie danych w formularzu jest całkowicie bezpieczne, a klient posiada pełną kontrolę udostępnianych informacji.

Kredyty gotówkowe są od kilku lat popularne – sięga po nie coraz większa liczba osób. Jednak jeśli nie posiadamy zdolności kredytowej, bank odmówi udzielenia kredytu. Warto o to zadbać już na samym początku planowania wizyty w banku, aby nie być zaskoczonym. Potrzebne są także odpowiednie dokumenty, które ukażą sytuację finansową klienta, od której zależy wielkość udzielonego kredytu gotówkowego. Bank dokładnie zbada różne aspekty mające wpływ na finanse kredytobiorcy, dlatego trzeba być na to przygotowanym.