Ciekawe narzędzia online czyli kalkulator hipoteczny i kalkulator zdolności kredytowej

Obecnie online można znaleźć za darmo naprawdę bardzo ciekawe narzędzia finansowe. Umożliwiają obliczenie w profesjonalny sposób ważnych parametry związanych z ubieganiem się o kredyt hipoteczny. Informacje uzyskane w ten sposób nie są wiążące. Dają jednak pewien ogląd na sytuację, zanim klient wybierze się do prawdziwego banku i tam zacznie załatwiać formalności kredytowe. Zobacz, dlaczego warto korzystać z kalkulatora zdolności kredytowej i kalkulatora kredytu hipotecznego.

Kalkulatory kredytowe – praktyczne narzędzia finansowe online

W Internecie mamy dostęp do wygodnych narzędzi, które ułatwią na wybór oferty kredytowej. Zanim zdecydujemy się na którąś z ofert bankowych, należy dokładnie oblicz swoje możliwości finansowe oraz koszt kredytu na jaki możemy sobie pozwolić. W tym niezbędne będą kalkulatory kredytowe. Można je znaleźć na stronach banów oraz portalach dotyczących finansów.  Zależnie od rodzaju kalkulatora możemy obliczyć między innymi:

Kalkulatory kredytowe, są bardzo proste w obsłudze, wystarczy podać wymagane dane a informacje otrzymamy w kilka minut. Bardziej skomplikowane narzędzia finansowe, potrzebują większej ilości danych. Na odpowiedź trzeba czasem poczekać, ponieważ podane informacje są analizowane przez specjalistów finansowych.

Zobacz również, jak wyliczyć samemu ratę kredytu, przygotowując kalkulator kredytowy w exelu.

Kalkulator zdolności kredytowej

Pierwsze fantastyczne narzędzie to kalkulator zdolności kredytowej. To dzięki niemu można dosłownie w kilka minut oszacować, jaką mamy zdolność kredytową. Zdolność kredytowa to nic innego jak maksymalny pułap kredytu, o który możemy ubiegać się w konkretnym banku, biorąc pod uwagę nasze możliwości finansowe i inne obciążenia. Banki mogą szacować dla nas różną zdolność kredytową – wstępna ocena za pomocą narzędzia online pozwala zawęzić oferty tych banków, które z naszej perspektywy wydają się najbardziej korzystne. Niektóre banki mają mocno wyśrubowane warunki przyznawania kredytów, inne mniej. W niektórych bankach moglibyśmy liczyć na mały kredyt, w innych na znacznie wyższy. To właśnie kalkulator zdolności kredytowej pozwala wstępnie to ocenić.

Kalkulator hipoteczny – sprawdź ile zapłacisz

Drugie bardzo ważne narzędzie online, którym można wspomagać się przed ubieganiem się o prawdziwy kredyt w banku, jest właśnie wspominany już kalkulator hipoteczny. Kalkulator hipoteczny pozwala obliczyć szacunkową wysokość raty w konkretnym banku, w przypadku zaciągania kredytu na określoną kwotę i określony czas. To właśnie to narzędzie daje zatem realny szacunek tego, ile miesięcznie trzeba będzie płacić za kredyt. W ten sposób można to realnie zestawić z możliwościami własnego budżetu. Dzięki temu można dokonać na przykład weryfikacji planów co do zakupu nieruchomości ( nieruchomość o niższej wartości, jeżeli wysokość raty byłaby zbyt wysoka).

Możesz również polubić…

Secured By miniOrange