Kalkulator kredytowy w exelu – jak go przygotować

Kalkulator kredytowy to bardzo praktyczne narzędzie, które umożliwi Ci dokładne wyliczenie kosztów całego kredytu, jak i wysokość miesięcznej raty. Co prawda w internecie są dostępne tego typu narzędzia finansowe, jednak nie zawsze są one dokładne. Dlatego jeśli naprawdę chcesz wiedzieć ile będzie kosztować, wybrana oferta kredytowa oblicz to sam. Zadanie wcale nie jest trudne, wystarczy użyć exela. Ale jak? No właśnie, odpowiedź jak stworzyć kalkulator kredytowy w exelu znajdziesz w poniższym filmie.

Kalkulatory kredytowe – pomocne narzędzia finansowe

Kalkulatory kredytowe to narzędzia łatwe w obsłudze dostępne online. Zazwyczaj publikowane na stronach banków, firm pozabankowych czy portalach o tematyce finansowej. Można wyróżnić kilka typów kalkulatorów, zależenie od parametru, który chcemy obliczyć, są więc między innymi kalkulatory:

  • zdolności kredytowej,
  • kosztów kredytu,
  • kredytu konsolidacyjnego,
  • wysokości miesięcznej raty kredytu.

Dzięki nim w wygodny sposób możemy sprawdzić samodzielnie, nie tylko ile będzie nas kosztować nasze zobowiązanie ale również, czy jest nas na nie stać. Możemy więc jeszcze przed złożeniem wniosku przygotować nasze domowe finanse na nowe wydatki, co znaczeni ułatwi spłatę rat kredytowych. To również ułatwi wybór właściwej oferty bankowej.

Kalkulator kredytowy w exelu

Jeśli chcesz obliczyć koszt swojego kredytu, musisz na początku wiedzieć od czego może on zależeć. Informacje na ten temat znajdziesz w artykule – Jaki jest koszt kredytu gotówkowego i od czego zależy. Następnie wszystkie potrzebne dane wprowadzić do arkusza exela i użyć odpowiednich funkcji. Jakich? Sprawdź film poniżej.

Jak widać wbrew pozorom nie jest to bardzo skomplikowane. Warto jednak wcześniej poznać takie pojęcia jak czy, jest oprocentowanie nominalne kredytu, czy czym jest rata stała kredytu. Niestety nie wszystko można obliczyć samemu, w takiej sytuacji warto więc skorzystać z kalkulatorów kredytowych dostępnych online. W internecie bez trudu znajdziesz narzędzie, takie jak kalkulator zdolności kredytowej, czy kalkulator rat kredytu konsolidacyjnego.

 

 

Możesz również polubić…

Secured By miniOrange