Kredyt bez BIK – na co powinien uważać potencjalny pożyczkobiorca?

Obecnie pożyczanie pieniędzy jest analnie proste i można otrzymać szybki zastrzyk gotówki, bez wychodzenia z domu. Dla wielu pożyczkodawców nawet niska zdolność kredytowa nie przekreśla jeszcze potencjalnego klienta i ma on szansę na pozytywne rozpatrzenie złożonego online wniosku. Można mieć nawet negatywną historię kredytową w bazach BIK i nadal zaciągnąć pożyczkę w instytucji pozabankowej.

Oczywiście jeśli kogoś nie stać jest na spłatę zobowiązania, to nie powinien w ogóle myśleć o zaciąganiu pożyczki, gdyż wówczas łatwo jest wpaść w spiralę zadłużenia. Pożyczać pieniądze należy z głową.

Kredyt bez BIK co należy wiedzieć 

Na rynku działa wiele instytucji pozabankowych, które udzielają pożyczek także osobom z negatywną historią kredytową, co z pewnością jest dobrą wiadomością dla osób, którym bank odmówił przydzielenia kredytu. Chociaż pożyczanie pieniędzy w parabankach jest bezpieczne, to jednak nie brakuje firm stosujących nie do końca uczciwe praktyki i przez swoją własną nieuwagę, można niepotrzebnie związać się niekorzystną umową. Bardzo ważne jest to, aby przed podpisaniem umowy, dokładnie ją przeanalizować. Jeśli coś jest dla nas niejasne, to należy rozwiać wszelkie wątpliwości przed jej podpisaniem. Zanim zdecydujemy się na konkretnego pożyczkodawcę, warto zapoznać się z ofertami co najmniej kilku innych parabanków.

Sprawdź również jak dane z historii kredytowej wpływają na scoring kredytowy.

Jak wybrać kredyt bez BIK

Najlepiej jest skorzystać z porównywarek online. Istotne jest także to, aby nie wnioskować o pożyczkę online opiewającą na bardzo wysokie kwoty, gdyż wówczas raty mogą być naprawdę wysokie i będzie nam trudno spłacić zobowiązanie. Należy pożyczać wyłącznie tyle, ile jest się w stanie oddać. Nieterminowa spłata zobowiązania wiąże się z niemałymi problemami i koniecznością zapłacenia nie tylko kosztownych odsetek. Każdy wysłany monit przypominającym o zwłoce w spłacie kosztuje i to nie mało.

Możesz również polubić…

Secured By miniOrange