Formy kredytu bezgotówkowego

Codziennie płacimy w sklepie, korzystając z karty bankomatowej. To prosta i wygodna forma regulowania płatności. Nie musimy martwić się o drobne lub czekać na wydanie reszty. Choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, krata kredytowa to rodzaj kredytu, tzw. kredyt bezgotówkowy. Sprawdź, co warto wiedzieć na temat kredyty bezgotówkowego!

Kredyty bezgotówkowe w formie karty kredytowej

To bardzo popularne karty powiązane z kontem bankowym. Inną formą są karty z limitem kredytowym. Ich największą zaletą jest możliwość przekroczenia limitu środków na koncie.

Czasami trafia się atrakcyjna promocja, nieprzewidziane wydatki, a na koncie brak środków. Oba rodzaje kart pozwalają na zaciągnięcie kredytu bezgotówkowego. Dodatkowo, jeśli należność uregulujemy w ciągu 7 dni, to taki kredyt nie będzie nic nas kosztował. Taka opcja korzystna jest tylko dla osób, które dokładnie kontrolują swoje wydatki. Przekroczenie terminu uzupełnienia środków na koncie wiąże się z dodatkowymi kosztami, czyli przede wszystkim odsetkami.

Wszystkie kwestie dotyczące kredytu bezgotówkowego są regulowane przez umowę kredytową.

Kredyt bezgotówkowy – celowy

Inną odmianą kredytu bezgotówkowego jest kredyt celowy. Z punktu widzenia konsumenta jest dużo bardziej korzystny niż kredyt gotówkowy lub niektóre kredyty bezgotówkowe.

Jest to efektem mniejszego ryzyka ponoszonego przez bank. Kredyt celowy udzielany jest na zakup konkretnego produktu, wyróżniamy więc :

To one stanowią zabezpieczenie kredytu do momentu jego spłaty. W praktyce oznacza to, że bank jest właścicielem przedmiotu, który kredytował. W przypadku braku spłaty kredytu może dochodzić egzekucji długu z przedmiotu kredytu. Dla kredytobiorcy najczęściej wiąże się to z zaniżeniem wartości ruchomości lub nieruchomości i dodatkowymi kosztami.

Kredyt bezgotówkowy jest bardzo atrakcyjną i tanią formą realizowania zakupów w sklepach stacjonarnych i internetowych. Jego niezaprzeczalną korzyścią są niskie koszty i minimalne formalności.

Secured By miniOrange