Konsolidacja chwilówek

Zatory płatnicze zdarzają się nie tylko w firmach, ale także w budżetach domowych. Jeżeli mają charakter przejściowy, to nie ma większego problemu, jeżeli trwają dłużej, to należy podjąć odpowiednie działania.

Konsolidacja chwilówek czyli połączenie spłaty pożyczek

Jednym z rozwiązań może być konsolidacja chwilówek lub kilku kredytów. Polega ona na połączeniu kilku zobowiązań w jedno. Co to zmienia? Dług przecież zostaje. Tak, ale wysokość skonsolidowanej raty dostosowana jest do możliwości finansowych klienta. Po konsolidacji płaci on tylko jedną ratę miesięcznie. Niestety takie rozwiązanie jest kosztowniejsze, ponieważ zmniejszenie rat wiąże się z wydłużeniem okresu spłaty i zwiększeniem odsetek. Jest to jednak rozwiązanie bezpieczne dla budżetu domowego.

Jeśli chcesz wiedzieć, ile będzie kosztować Cię konsolidacja Twoich zobowiązań, sprawdź kalkulator rat kredytu konsolidacyjnego.

Jak dokonać konsolidacji chwilówek

Przede wszystkim nie można dopuścić do opóźnienia spłaty raty powyżej 60 dni. Przekroczenie tego terminu w większości firm pozabankowych uniemożliwia dokonanie konsolidacji. Koniecznie trzeba zgromadzić wszystkie umowy pożyczkowe i udać się z nimi do siedziby firmy lub banku. Konsolidować można chwilówki i kredyty zaciągnięte w różnych instytucjach.

Konsolidacja w rzeczywistości jest zaciągnięciem nowego kredytu na spłatę poprzednich zobowiązań. Banki dokonujące konsolidacji przelewają pieniądze bezpośrednio na konto wierzycieli. Konsument nie dostaje pieniędzy do własnej dyspozycji, chyba że kredyt konsolidacyjny przekracza sumę zobowiązań. W firmach pozabankowych polityka konsolidacji prowadzona jest różnie, niektóre spłacają zobowiązania klienta, inne wypłacają pieniądze i pozostawiają to klientowi.

Konsolidacja jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą zachować płynność finansową i nie chcą trafić do rejestrów dłużników. Dzięki konsolidacji chwilówek zachowają dobrą historię kredytową i w przyszłości nadal będą mogły korzystać z kredytów i chwilówek.

Możesz również polubić…

Secured By miniOrange