Lepszy kredyt samochodowy czy gotówkowy?

Wiele osób przed kupnem samochodu zastanawia się jaki kredyt wybrać. Do wyboru mają kredyt gotówkowy lub samochodowy. Oba mają plusy, jak i minusy. Sam musisz zdecydować, który będzie lepszy dla ciebie.

Przed wybraniem kredytu warto porównać oferty zarówno kredytów gotówkowych, jak i samochodowych. Pomocny będzie kalkulator kredytowy. Po wprowadzeniu kwoty oraz ilości planowanych rat, pokaże nam się długa lista ofert ze wszystkich banków. Warto zwrócić uwagę na całkowity koszt kredytu.

Zobacz, jak wyliczyć koszt kredytu samochodowego.

Jaki kredyt samochodowy wybrać?

Kredyt gotówkowy, to dość popularny rodzaj kredytu. Dzieje się tak, dlatego że pieniądze, które uzyskamy, możemy przeznaczyć na dowolny cel. Nie musimy podawać go we wniosku kredytowym. Koszty kredytu są dość wysokie, a oprocentowanie jest zależne od długości czasu spłaty zadłużenia. Zaletą tej metody jest fakt, że kredyt gotówkowy jest dostępny we wszystkich bankach. Zatem możemy złożyć wniosek w banku, z którego korzystamy na co dzień, i dzięki temu możemy liczyć na dodatkowe korzyści. Często banki oferują swoim stałym klientom mniejsze oprocentowanie, a co za tym idzie mniejsze raty. Plusem tego jest również to, że możemy wziąć jednocześnie kredyt na samochód i inny cel. Wystarczy we wniosku kredytowym wybrać większą kwotę. Dzięki temu nie musimy brać dwóch osobnych kredytów. Dlatego ten rodzaj kredytu jest najczęściej wybierany.

Kredyt celowy samochodowy

Kredyt samochodowy jest przeznaczony na ten konkretny cel. Jednak jego plusem są mniejsze koszty uzyskania kredytu, niż w przypadku kredytu gotówkowego. Dzieje się tak ponieważ bank zabezpiecza się na wiele sposobów. W razie niepłacenia rat, w ostateczności bank może przejąć auto i sprzedać je. Minusem tej metody jest to, że nie wszystkie banki oferują kredyty celowe. Dlatego jeśli w naszym banku nie ma takiej opcji, to musimy szukać w innym. Przez to nie możemy liczyć na zniżki dla stałych klientów. Sprawdź, również informacje na temat kredytu na nowy samochód.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Secured By miniOrange