Najbardziej popularne kredyty bankowe

Banki zajmują się różnego rodzaju działalnością. Do najbardziej podstawowych rodzajów bankowej działalności należy udzielanie kredytów osobom fizycznym i firmom. W ofercie banków znaleźć można kilka rodzajów kredytów, które cieszą się dużym powodzeniem wśród klientów. Jakie są najbardziej znane kredyty bankowe?

Kredyt gotówkowy dla osób fizycznych

Jest to kredyt, który przeznaczony jest wyłącznie dla osób fizycznych. Środki, które pochodzącą z tego kredytu można przeznaczyć na dowolny cel. Bardzo częstą formą kredytu gotówkowego są zakupy na raty. Najczęściej jest on udzielany bez żadnych zabezpieczeń, dlatego o jego wysokości decydują przede wszystkim dochody, które osiąga kredytobiorca.

Kredyt hipoteczny na kupno mieszkania

Pod względem popularności zajmuje chyba obecnie drugie miejsce po kredycie gotówkowym. Można go przeznaczyć na zakup mieszkania lub domu, można też sfinansować z niego budowę własnego domu. Jest to kredyt z zabezpieczeniem, którym jest wpis do księgi wieczystej nieruchomości. Ten wpis nazywany jest właśnie hipoteką, stąd też nazwa tego kredytu. Jeżeli kredytobiorca przestanie spłacać raty kredytu hipotecznego, bank ma prawo nieruchomość sprzedać, aby odzyskać swoje pieniądze. Cechą charakterystyczną kredytu hipotecznego jest długi okres, na który banki go udzielają.

Kredyt w dewizach

Banki udzielają nie tylko kredytów złotówkowych, ale także dewizowych. Najczęściej banki przyznają te kredyty w jednej z walut:

  • frankach szwajcarskich;
  • euro;
  • dolarach;
  • funtach.

Kredyt walutowy spłacasz w złotówkach. Po kursie waluty, który jest w dniu, na który przypada spłata kredytu. Jest to dość ryzykowana forma kredytu ze względu na wahania kursu walut. Przekonały się o tym osoby, które zdecydowały się w swoim czasie na kredyt we frankach szwajcarskich.

Kredyt samochodowy

To kredyt, z którego pieniądze można przeznaczyć na zakup nowego samochodu, ale nie tylko. Zakup innych pojazdów mechanicznych, na przykład motocykli, również jest możliwy. Można go wydać zarówno na kupno nowych, jak i używanych pojazdów.

Możesz również polubić…

Secured By miniOrange