Promocje bankowe dla nowych klientów

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy posiada konto bankowe. Obsługa komputera dla osób starszych jest co prawda niemałą przeszkodą ale od czego jest rodzina albo punkty stacjonarne banków. Zawsze można iść do okienka i poprosić o zrobienie przelewu albo wypłatę środków. Ludzie młodzi bez problemu wykonują te wszystkie czynności nie wychodząc z domu. Konkurencja na rynku finansowym jest bardzo duża, by skusić klienta przygotowywane są różne promocje bankowe.

Poszukiwanie okazyjnych promocji bankowych

Bardzo często można natrafić na promocje bankowe, których teraz jest bez liku. Zazwyczaj ludzie przywiązują się do swojego pierwotnego banku i nie chcą zmian. Zatem oferta musi być rzeczywiście kusząca. Zdarzyć się może, że otrzymamy telefon z ofertą na  popularne kredyty bankowe. Zazwyczaj jest to propozycja kredytu albo założenia lokaty. Gdy odsetki przy kredycie są niskie, a człowiek akurat miał w planach się zapożyczyć jest duża szansa na pozyskanie klienta. Zazwyczaj człowiek najpierw idzie do swojego banku i pyta o kredyt. Potem przelicza ile będzie musiał de facto oddać i szuka gdzie jest taniej. Oczywiście gra jest warta świeczki, ponieważ na większej kwocie mogą to być duże różnice. Jeśli chodzi o lokaty to zazwyczaj oprocentowania wyglądają korzystnie, ale nie w skali roku tylko na przykład na okres 3 miesięcy.

Zobacz, jak znaleźć najkorzystniejszy kredyt konsumpcyjny.

Promocje bankowe – kredyty 0 procent

Jedną z ciekawszych promocji oferowanych przez banki są kredyty gotówkowe 0%. Te produkty finansowe oferowane są nowym klientom banku. Kwota takiego kredytu, zazwyczaj nie jest bardzo wysoka, jednak dzięki temu bank zyskuje nowego klienta, który może skorzystać również z innych produktów bankowych. Oczywiście szukając, takiej oferty trzeba uważać, na różne „kruczki”, które mogą być stosowane przez instytucje finansowe. Na przykład, otrzymanie kredytu 0% jest możliwie, tylko w przypadku założenia konta w danej placówce, którego obsługa jest już płatna. Więcej o na temat kredytów dla nowych klientów, znajdziesz w w artykule  Jak bank może zarobić na ofercie kredytów 0%.

Inwestycja kapitału

Bank jest najbardziej zadowolony z pozyskania klienta, dlatego do głównie do niego skierowane są promocje bankowe. Szczególnie jeśli dysponuje on sporym majątkiem, który przeniesie ze sobą. Wiadomo, że bank zarabia na kredytach i obracaniu pieniędzmi, które posiada od swoich klientów. Odpowiedni ludzie, maklerzy inwestują pozyskany kapitał i pomnażają zyski banku. Dzięki temu stać bank na wypłatę odsetek i pensji dla pracowników. Utrzymanie placówki też dużo kosztuje. Czynsz, media i wyposażenie stanowisk pracy generuje spore koszty. Banki jednak się tym nie przejmują i otwierają kolejne placówki. Wniosek nasuwa się prosty, a mianowicie, że biznes jest rentowny.

Możesz również polubić…

Secured By miniOrange