Czy warto wziąć kredyt konsolidacyjny?

Gdy miesięczne zobowiązania przekraczają dochody i pieniędzy nie wystarcza na zaspokojenie podstawowych potrzeb rodziny, wiele osób traci nadzieję na powrót do stabilizacji i bezpieczeństwa finansowego. Wizja bankructwa popycha ludzi czasem nawet do prób samobójczych. Ratunkiem dla zadłużonych może być kredyt konsolidacyjny. Jednak niektórzy obawiają się, że to kolejna pożyczka, która negatywne odbije się na statusie materialnym pożyczkobiorcy i jego rodziny.

Ostrożności nigdy dosyć

To dobrze, że ludzie są nieufni i ostrożnie podchodzą do kwestii zaciągnięcia kolejnego długu. Złośliwi w takiej chwili powiedzieliby zapewne: „szkoda, że wcześniej nie byli ostrożni”. Oczywiście są takie sytuacje, gdzie ludzie popadają w długi. Mogą być one spowodowane przez: zakupoholizm, hazard, uzależnienie od alkoholu czy narkotyków albo przez zwykłą lekkomyślność, żeby nie powiedzieć – głupotę. W wielu sytuacjach jednak brak możliwości spłaty należności wynika z wydarzeń losowych, takich jak: utrata pracy, wypadek czy ciężka choroba. Pomniejszenie lub utrata dochodów, większe wydatki na leczenie i rehabilitację oraz niezapłacone rachunki i raty kredytów narastają lawinowo. W pewnym momencie nadchodzi dzień całkowitej blokady finansowej. Wizja bankructwa, biedy, utraty rodziny jest bardzo realna. W takiej sytuacji można rozważyć propozycje nowego kredytu  konsolidacyjnego. Może on pomóc w odzyskaniu wolności finansowej i zapewnieniu bezpieczeństwa materialnego sobie i bliskim.

Kalkulatory i doradcy – gdzie znaleźć informacje o kredycie?

Banki oraz instytucje pozabankowe z reguły bardzo dokładnie informują o produktach finansowych, które oferują, czyli sprzedają klientom. Można przeczytać ofertę na stronie www albo w ulotce. Warto sprawdzić jak postrzega i oblicza kredyt konsolidacyjny kalkulator umieszczony na stronie internetowej banku albo zadzwonić na infolinię lub skorzystać z możliwości rozmowy na czacie ze specjalistą od finansów. Oczywiście podczas takiej rozmowy żadne wiążące decyzje nie zapadają, więc można zadawać dowolnie dużo pytań, aby zdobyć jak najwięcej informacji o kredycie. Warto również zajrzeć na fora dyskusyjne, gdzie są opinie klientów, którzy z podobnych produktów finansowych już korzystali.

Kredyt konsolidacyjny, to również kredyt

Chciałoby się rzec: „niestety”. Choć skonsolidowanie zadłużenia jest świetnym sposobem na wyjście z finansowego dna, to jednak kredyt konsolidacyjny nie jest dany za nic. Oprocentowanie oraz prowizja a nade wszystko duża ilość rat sprawiają, że kredyt konsolidacyjny jest produktem dość drogim. Jeśli kredytobiorca nie będzie oszczędny i konsekwentny w swoim dążeniu do osiągnięcia wolności materialnej, to może ponownie znaleźć się na krawędzi bankructwa.

Możesz również polubić…

Secured By miniOrange