Samochód nowy czy używany – którą opcję wybrać?

Żyjemy w czasach, w których ciągła pogoń za pieniędzmi dominuje ludzkie życie. Chęć posiadania coraz to nowych, bardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń i gadżetów sprawia, że wydajemy coraz więcej pieniędzy na rzeczy, które nie do końca są nam potrzebne.

Ciągłe dążenie do doskonałości.

Producenci urządzeń RTV i AGD, co rusz opracowują patenty czyniące swoje sprzęty wyjątkowymi. Równie dynamicznie rozwija się rynek nowych samochodów. Polacy coraz częściej rezygnują z zakupu pojazdu używanego, na rzecz tego z salonu. W 2018 roku zarejestrowano 600,8 tys sztuk samochodów dostawczych i osobowych, zatem o blisko 10% więcej względem roku 2017.

Kogo stać na taki zakup?

Najczęściej na zakup nowego samochodu decydują się przedsiębiorcy. Możliwość wzięcia pojazdu w leasing sprawia, że łatwiej im udźwignąć koszt takiego zakupy. Coraz częściej zdarza się, że na auto z salonu pozwalają sobie zwykli, etatowi pracownicy. Często, jest to efektem ich wieloletniego oszczędzania, zwykle jednak, powodem takiej decyzji jest kredyt samochodowy, udzielony przez bank, na bardzo korzystnych warunkach. Zobacz, jak wliczyć koszt kredytu samochodowego.

Dlaczego nowe auto jest lepsze niż używane?

Kupując samochód z fabryki, mamy pewność, że wszystkie części są nowe, więc znacznie maleje ryzyko awarii. Jest ono również objęte gwarancją, co sprawia, że większość napraw wykonamy w autoryzowanym serwisie, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Dla niektórych konsumentów najważniejsza jest świadomość tego, że samochód który wybrali nie należał wcześniej do nikogo innego. Więcej informacji na ten temat, znajdziesz w artykule Kredyt na nowy samochód.

Samochód nowy czy używany – co wybrać

Stojąc przed koniecznością zakupu samochodu, zastanówmy się czego od niego wymagamy. Jak długo ma nam służyć i przede wszystkim czy stać nas na taki zakup. To, jaki model wybierzemy oraz czy zdecydujemy się na egzemplarz z rynku pierwotnego czy wtórnego zależy od nas, i nikt nie ma prawa narzucać nam swojego zdania w tej materii. Sprawdź również, czy lepszy jest kredyt samochodowy czy gotówkowy, przy kupnie auta.

Możesz również polubić…

Secured By miniOrange