Gdzie znaleźć szybki i tani kredyt gotówkowy?

Wielu klientów zainteresowanych ofertami produktów finansowych proponowanych przez banki poszukuje tanich kredytów, czyli takich które posiadają niskie oprocentowanie oraz prowizję. Na polskim rynku jest jest wiele zróżnicowanych ofert kredytowych. Można znaleźć wśród nich, tani kredyt gotówkowy dopasowany do własnych potrzeb, ale należy uważać na pułapki.

Większość osób poszukujących tanich kredytów, szuka takich produktów finansowych, które posiadają niskie oprocentowanie. Nie jest to złe podejście, jednak z pewnością jest ono niewystarczające. Instytucje bankowe są ograniczane jeśli chodzi o stosowane przez nie stopy procentowe i dlatego wymagają od klientów opłacania dodatkowych kosztów pozaodsetkowych, które mogą być bardzo wysokie.

Sprawdź czym jest oprocentowanie nominalne kredytu i jaki ma wpływ na wysokość kredytu gotówkowego.

Poszukiwanie najtańszego kredytu gotówkowego

Jak już zostało to wspomniane wcześniej, na kredytobiorców czekają liczne pułapki. Wiele banków reklamuje się niskim oprocentowaniem czy też nawet kredytami 0%. Okazuje się, że takie oferty wcale nie muszą być najtańsze. Bank może bowiem zażądać wysokiej prowizji, wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia, wprowadzić opłatę za uruchomienie kredytu i rozpatrzenie wniosku oraz wiele innych opłat, które w znacznym stopniu zwiększą łączną kwotę do spłaty, a co za tym idzie, kwota miesięcznej raty będzie również wysoka.

Jeśli szukasz taniej oferty bankowej, zobacz od czego zależy koszt kredytu gotówkowego.

Tani kredyt gotówkowy jest więc produktem finansowym, który oferuje niskie oprocentowanie oraz niskie opłaty dodatkowe. Przydatnym parametrem w poszukiwaniu i porównywaniu interesujących ofert jest RRSO czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Uwzględnia ona nie tylko oprocentowanie, ale też wszystkie dodatkowe opłaty. Szukając taniego kredytu należy więc zwracać uwagę właśnie na ten parametr.

W poszukiwaniach najtańszego kredytu gotówkowego na pewno doskonale się sprawdzą porównywarki kredytów gotówkowych, które są dostępne w internecie.

Czy istnieje tani kredyt gotówkowy z niskim RRSO?

Generalnie, za tani można uznać kredyt, którego wskaźnik RRSO stoi na poziomie około 10%. Ciężko jest znaleźć na rynku tańsze oferty. Samodzielne poznawanie i porównywanie ofert konkretnych banków jest zadaniem czasochłonnym. Dobrze jest więc skorzystać z pomocy rankingów i porównywarek internetowych, które bardzo skutecznie porównują oferty banków w oparciu o RRSO czyli najważniejszy parametr. W porównywarkach należy wpisywać wszystkie istotne cechy kredytu (kwota, okres kredytowania, itp.). Dzięki temu uwzględnią one zmieniające się RRSO z upływem czasu i inne ważne informacje.

Na rynku finansowym można znaleźć tanie kredyty, jednak trzeba ich dobrze poszukać. Profesjonalne rankingi, kalkulatory i porównywarki internetowe są z pewnością bardzo pomocnymi narzędziami, które ułatwiają takie poszukiwania.

Możesz również polubić…

Secured By miniOrange